Kontakt os på: mail@stabyhoun.dk

Udstillingsresultater:

​På denne side kan du finde racens udstillingsresultater i Danmark på de nationale og de internationale udstillinger.

International udstilling i Vejen d. 11. juni 2017

Dommer: Wenche Eikeseth, Norge

Hanner

Juniorklasse

Plac.

1 Excellent

2 Very good

Gizmo

Coastal Stars Glada Gunnar​

Åbenklasse

1 Very good

Kayoba's King Of Stars​

Championklasse

1 Excellent

2 Excellent

CK 1.BHK CERT BIR

CK 2.BHK ​

Storm

Berggreen​

Hvalpeklasse

1 SL

BIK​

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze​

Juniorklasse

1 Very good

Good

Sufficient

Wonder-hunters Sofia by Tara

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Wonder-hunters Luciana by Tara​

Åbenklasse

Good

Tuja-V-Goffe​

Championklasse

1 Excellent​

CK 1.BTK BIM​

Malue​

International udstilling i Vejen d. 10. juni 2017

Dommer: Ann Carlström, Sverige

Hanner

Juniorklasse

Plac.​

1 Excellent

2 Very good

CK 1.BHK CERT BIR

Gizmo

Coastal Stars Glada Gunnar​

Åbenklasse

1 Excellent

CK 2.BHK CACIB​

Kayoba's King Of Stars​

Championklasse

1 Excellent

2 Excellent

Storm

Berggreen

Tæver

Hvalpeklasse

1 SL

2 SL

BIK​

Stabyhunters Akita von Dauwe

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze​

Juniorklasse

1 Excellent

2 Very good

Ikke mødt

Ikke mødt​

Skov's Wigge Von Sieuwke

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Wonder-hunters Luciana by Tara

Wonder-hunters Sofia by Tara

Mellemklasse

1 Very good

Stubkjær's Lanka​

Championklasse

1 Excellent

2 Very good

Cipke

Malue​

International udstilling i Roskilde d. 30. april 2017

Dommer: Henrik Søeborg, Danmark

Hanner

Åbenklasse

Plac.

1 Excellent

2 Excellent

3 Very good

CK 1.BHK CERT CACIB BIM

CK 2.BHK R.CERT R.CACIB​

StabyWorld's Duplo Frost Fan Leffe

Røgild's Frytze Jurre

Snowlight's A True Charmer​

Championklasse

1 Excellent

Berggreen

Tæver

Babyklasse

1 SL

BIK​

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze​

Hvalpeklasse

1 SL

2 SL

BIK​

Stabyhunters Aura von Dauwe

Stabyhunters Akita von Dauwe​

Juniorklasse

1 Very good

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Åbenklasse

1 Excellent

2 Excellent

3 Excellent

4 Excellent

CK 3.BTK R.CERT

CK 4.BTK​

Tuja-V-Goffe

Tirsa-V-Goffe

Snowlight's A Magic Star In Motion

StabyWorld's Wikka Frost Fan Leffe​

Championklasse

1 Excellent

2 Excellent

CK 1.BTK CERT CACIB BIR

CK 2.BTK R.CACIB​

Bindjigården's Vilja

Cipke​

International udstilling i Roskilde d. 29. april 2017

Dommer: Gitte Finnich Pedersen, Danmark

Hanner

Juniorklasse

Plac.

1 Very good

2 Very good

3 Very good

4 Very good

Cannot be judged

Cecillius

Røgild's Kein Fenja Hessel

Dublo

Røgild's Kleis Fenja Hessel

Storm

Mellemklasse

1 Very good

Røgild's Iceman Tjitske Sil

Åbenklasse

1 Excellent

2 Excellent

3 Very good

CK 2.BHK CERT R.CACIB

CK 3.BHK R.CERT​

StabyWorld's Dublo Frost Fan Leffe

Snowlight's A True Charmer

Røgild's Frytze Jurre​

Championklasse

1 Excellent

CK 1.BHK CACIB BIR​

Berggreen​

Babyklasse

1 SL

BIK

Ikke mødt​

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze

Skov's Eike von Anton Jelmer​

Hvalpeklasse

1 SL

L

BIK​

Stabyhunters Akita von Dauwe

Wonder-hunters Pompeia by Tara​

Juniorklasse

1 Excellent

2 Excellent​

CK 2.BTK R.CERT​

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Røgild's Janne Hessel​

Åbenklasse

1 Excellent

2 Excellent

3 Excellent

Tirsa-V-Goffe

Tuja-V-Goffe

Snowlight's A Magic Star In Motion

Championklasse

1 Excellent

2 Excellent

CK 1.BTK CERT CACIB BIM​

Bindjigården's Vilja

Cipke​

National udstilling i Aars d. 15. april 2017

Dommer: Markku Kipinä, Finland

Hanner

Championklasse

Plac.

1 Excellent​

CK 1.BHK BIM​

Berggreen​

Tæver

Babyklasse

1 SL

BIK​

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze​

Hvalpeklasse

1 SL

2 SL

BIK

Stabyhunters Akita von Dauwe

Wonder-hunters Olympia by Tara

Juniorklasse

1 Excellent

2 Excellent

CK 1.BTK CERT BIR​

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Stubkjær's Liva​

Championklasse

1 Excellent

CK 2.BTK

Cipke

International udstilling i Fredericia d. 12. februar 2017

Dommer: Horst Kliebenstein, Tyskland

Hanner

Hvalpeklasse

Plac.

1 SL

2 SL

L

Mellemklasse

​1 Excellent

Championklasse

1 Excellent​

​BIK

Ikke mødt

Ikke mødt​

CK 1.BHK CERT CACIB BIR

Eddie

Gizmo

Wonder-hunters Darwin by Tara

Silverslättans Cloudberry

Dublo​

Sandcroft´s Izak Golda of Jari

Berggreen​

Tæver

Babyklasse

1 SL

SL​

BIK​

Røgild's Lotsje Tjitske Frytze

Stabyhunters Akita von Dauwe​

Hvalpeklasse

1 SL

2 SL

3 SL

4 SL

SL

L​

Røgild's Keescha Fenja Hessel

Wonder-hunters Sofia by Tara

Zika

Skov's Wigge Von Sieuwke

Wonder-hunters Olympia by Tara

Wonder-hunters Luciana by Tara

Mellemklasse

1 Excellent

2 Very good​

CK 1.BTK CERT CACIB BIM​

Aikje

Asje​

Åbenklasse

1 Excellent

2 Very good​

Ikke mødt​

Tirsa-V-Goffe

Sandcroft's Golda Fraukje of Alger

Tuja-V-Goffe​

Championklasse

1 Excellent​

CK 2.BTK R.CERT R.CACIB​

Cipke​

Veteranklasse

1 Excellent​

CK​ 3.BTK BIK

Stabyholtze Sikka​